Çekmeköy Belediyesi | Dergi Teneffüs - 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Başlıyor

2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Başlıyor

9 ay önce

Pandemi ile birlikte sekteye uğrayan eğitim hayatı büyük heyecanla başlıyor.

 
2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Başlıyor

2020 Mart itibariyle hayatımıza giren Korona salgını, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitim faaliyetlerinin aksamasına sebep oldu. Online eğitim ile yaşanılan kayıpların önüne geçilmeye çalışılsa da öğrenciler sınıflarını ve arkadaşlarını özlediler.

İlk zil 6 Eylül’de çalacak

Yüzyüze eğitim için kollar sıvandı ve Milli Eğitim Bakanlığı müjdeli haberi verdi. 6 Eylül 2021 itibariyle okullarda tam zamanlı yüzyüze eğitim başlayacak. 1-3 Eylül arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine uyum eğitimleri verilecek.5 gün tam zamanlı eğitim yapılacak. Öğretmenler, öğrenciler ve diğer eğitim çalışanları okula maske takarak gelecekler. Okul yönetimi ihtiyaç halinde maske temin edecek.

Destekleme ve yetiştirme kursları

Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA TV üzerinden eğitime devam edecek. Destekleme ve yetiştirme kursları 8'inci ve 12'nci sınıflar için düzenlenecek.

Okullarda aşı zorunlu mu?

Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırması gerekecek. Okulların yemekhaneleri ve kantinleri açık kalacak. Okullardaki tüm kapalı alanlar her gün dezenfekte edilecek.

Ara tatil ne zaman?

Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek. İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek.

Yarıyıl tatili ne zaman?

Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak. Teneffüs dergisi olarak hepinize yeni eğitim öğretim döneminde başarılar dileriz. Hijyen, maske ve mesafe kuralına uyarak sağlıklı bir dönem geçirmeniz temennisiyle.

 • Tüm Arşiv

  Tüm dergileri incelemek ve daha fazla bilgi almak için tıklayınız

  Daha Fazla
 • Dergide Bu Ay

  Dergi teneffüsteki son ayın içeriklerini incelemek ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

  Daha Fazla
 • Bulmacayı Çöz !

  Hemen ödüllü bulmacayı çözerek şifreyi gönder ve ödülleri kazan.

  Daha Fazla