Çekmeköy Belediyesi | Dergi Teneffüs - BAĞIMSIZLIĞIMIZIN GÖKYÜZÜNDEKİ YENİ TEMSİLCİSİ BAYRAKTAR AKINCI TİHA

BAĞIMSIZLIĞIMIZIN GÖKYÜZÜNDEKİ YENİ TEMSİLCİSİ BAYRAKTAR AKINCI TİHA

9 ay önce

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı(TİHA)...

 
BAĞIMSIZLIĞIMIZIN GÖKYÜZÜNDEKİ YENİ TEMSİLCİSİ BAYRAKTAR AKINCI TİHA

AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle TSK envanterine girdi. TSK'ya teslimatı sonrası AKINCI TİHA ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Türk İHA ve SİHA'larına ilgi büyük

Türk İHA ve SİHA'larının dünya çapında yoğun talep gördüğünü ve yabancı basında sıkça yer aldığını biliyoruz. Ülkemiz bu alanda dünyadaki ilk 3 ülke arasında yer alıyor.

Son teknolojiyle donatıldı

Bayraktar TB2'den daha uzun ve geniş olan AKINCI TİHA, kendine özgü bükümlü kanat yapısıyla 20 metrelik bir kanat açıklığına sahip. Çok sayıda milli akıllı mühimmat taşıyabilen AKINCI, özgün yapay zeka sistemi sayesinde daha akıllı ve çevresel koşulların daha da farkında olacak. Kullanıcılarına ileri uçuş ve teşhis fonksiyonları sunacak.AKINCI ilk uçuşunu 6 Aralık 2019'da gerçekleştirdi. Prototip araçların ardından ilk uçakların seri üretimine başlandı.AKINCI, geliştirilme sürecinde önemli başarılara imza attı. Milli olarak geliştirilen bir hava aracıyla ulaşılan en yüksek irtifaya çıkan Bayraktar AKINCI, Türk havacılığında irtifa rekorunun da yeni sahibi oldu. Gökyüzünde 38 bin 39 feet yüksekliğe çıkan AKINCI, 25 saat havada kaldı. Bayraktar AKINCI, 1000'den fazla test ve eğitim uçuşu yaptı.Yerli ve milli mühimmatla uçuş gerçekleştirecek Akıncı TİHA, savaş uçaklarının yaptığı bazı görevleri de yapabilecek. 

Forbes, TİHA'yı kaleme aldı

Amerikan Forbes dergisi de Bayraktar AKINCI'yı, Türkiye'nin bugüne kadar geliştirdiği en kapsamlı insansız hava aracı olarak tanımladı.Makalede, Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nın özellikleri anlatıldı.AKINCI TİHA'nın en etkileyici özelliğinin haberleşme ve radar sistemleri olduğu aktarıldı.

 • Tüm Arşiv

  Tüm dergileri incelemek ve daha fazla bilgi almak için tıklayınız

  Daha Fazla
 • Dergide Bu Ay

  Dergi teneffüsteki son ayın içeriklerini incelemek ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

  Daha Fazla
 • Bulmacayı Çöz !

  Hemen ödüllü bulmacayı çözerek şifreyi gönder ve ödülleri kazan.

  Daha Fazla