Çekmeköy Belediyesi | Dergi Teneffüs - Ege Bölgesi’nde Kış Sporlarının Rotası Denizli Kayak Merkezi

Ege Bölgesi’nde Kış Sporlarının Rotası Denizli Kayak Merkezi

9 ay önce

Denizli’nin Pamukkale’den sonraki ikinci beyaz cenneti Denizli Kayak Merkezi, her yıl binlerce kayak severi ağırlıyor.

Ege Bölgesi’nde Kış Sporlarının Rotası Denizli Kayak Merkezi

Ülkemizde kış turizmi son yıllarda yükselişe geçerken, birçok yeni kayak merkezi hizmete girdi. Türkiye’nin dört bir yanındaki yüksek dağlara kurulan kayak merkezleri, her yıl yüzbinlerce yerli-yabancı turisti ağırlıyor. Bunlardan biri de, ülkemizin en çok turist çeken beşinci şehri Denizli’de bulunan Denizli Kayak Merkezi…

     Tavas ilçesi Nikfer Mahallesi’ne bağlı Bozdağ’da yer alan Denizli Kayak Merkezi, Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veriyor.

9 pistin en uzunu 2800 metre

     Ege Bölgesi’nin en büyük kayak merkezi olan Denizli Kayak Merkezi, 2300 metrekare alan üzerine kurulu ve toplam kayak mesafesi 11 kilometreye kadar çıkıyor. Merkezde yer alan 9 farklı pistin en uzunu 2800 metre, pistlerin toplam uzunluğu ise 9703 metre. Hem amatör hem de profesyonel kayakçılara hizmet veren tesislerde, iki telesiyej, bir teleski ve bir yürüyen bant bulunuyor. Denizli merkeze 78 kilometre mesafede bulunan merkezde kayak sezonu ortalama 3 ay sürüyor.

Yazıcıoğlu’nun hayaliydi

     2003 yılında dönemin Denizli Valisi merhum Recep Yazıcıoğlu öncülüğünde çalışmalarına başlanan Denizli Kayak Merkezi tesisleri 2016’da tamamlandı. Geçtiğimiz yıl 50 bin kişinin ziyaret ettiği merkezde, telesiyejle Bozdağ’ın zirvesine çıkanlar enfes manzaraları izleme şansına sahip oluyor. Günübirlik kayak keyfi sunan tesislerde konaklama imkanı bulunmuyor. Kafe ve restoranlarda vakit geçirmek, ekipman kiralamak ve eğitmenlerden ders almak ise  mümkün. Kar kalitesiyle snowboard tutkunlarını da memnun eden merkezde kızak kiralayıp tüm gün çocuklar gibi eğlenmeyi de tercih edebilirsiniz. 

     2 bin 420 metre rakımlı bölge; az sisli ve az rüzgarlı olması nedeniyle kış sporlarına çok uygun. Coğrafi özellikleri sayesinde her seviyedeki ziyaretçinin kayak yapabildiği bölge, kar türü ve kar tutma açısından da avantajlı durumda.

 • Tüm Arşiv

  Tüm dergileri incelemek ve daha fazla bilgi almak için tıklayınız

  Daha Fazla
 • Dergide Bu Ay

  Dergi teneffüsteki son ayın içeriklerini incelemek ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

  Daha Fazla
 • Bulmacayı Çöz !

  Hemen ödüllü bulmacayı çözerek şifreyi gönder ve ödülleri kazan.

  Daha Fazla