Çekmeköy Belediyesi | Dergi Teneffüs - Geçtiğimiz Ay Spor Dünyasında Neler Oldu?

Geçtiğimiz Ay Spor Dünyasında Neler Oldu?

9 ay önce

Aralık ayında önemli spor olaylarına şahit olduk. Formula 1’de Max Verstappen’in şampiyonluğa ulaşması dünya gündemini sarstı. Beşiktaş’ta Sergen Yalçın dönemi bitti. Galatasaray ve Fenerbahçe kadın futbol takımları bir ilke imza attı…

Geçtiğimiz Ay Spor Dünyasında Neler Oldu?

Ağaoğlu ile devam

 5 Aralık 

Trabzonspor’da Ahmet Ağaoğlu tek aday olarak girdiği seçimde yeniden başkan seçildi. Bordo-mavili kulübün başkanı 1152 oy aldı. 3 yıl daha Karadeniz temsilcisini yönetecek.

Kış Olimpiyatları’na boykot

 6 Aralık 

ABD, Avustralya, İngiltere ve Kanada; Pekin’de 4-20 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek 2022 Kış Olimpiyatları’nı diplomatik boykot kararı aldı.

Fenerbahçe çok farklı

 7 Aralık 

Türk spor tarihinde bir ilk gerçekleşti. Galatasaray ve Fenerbahçe kadın futbol takımları ‘Kadına karşı şiddete karşı toplumsal farkındalık’ için futbol maçı yaptı. Kanarya 7-0 kazandı.

Sergen Yalçın veda etti

 11 Aralık 

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın dönemi sona erdi. Kartal’ı geçen sezon şampiyonluğa taşıyan başarılı hoca bu yılki kötü gidiş üzerine görevinden ayrıldı.

Bu yarış unutulmaz

 12 Aralık 

Formula 1’de 47 yıl sonra Max Verstappen ile Lewis Hamilton son yarışa aynı puanda girmişti. Verstappen son turda yaptığı atakla İngiliz pilotu geçti ve şampiyonluğa ulaştı. 4 yıllık Hamilton egemenliğine son verdi.

Vakıfbank 4. kez dünya şampiyonu!

 19 Aralık 

Kadınlar voleybolunda büyük gurur! FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda VakıfBank, İtalya temsilcisi Imoco Conegliano'yu finalde 3-2 mağlup ederek 4'üncü kez dünya şampiyonu oldu.

 • Tüm Arşiv

  Tüm dergileri incelemek ve daha fazla bilgi almak için tıklayınız

  Daha Fazla
 • Dergide Bu Ay

  Dergi teneffüsteki son ayın içeriklerini incelemek ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

  Daha Fazla
 • Bulmacayı Çöz !

  Hemen ödüllü bulmacayı çözerek şifreyi gönder ve ödülleri kazan.

  Daha Fazla